Uniwersytet Śląski w Katowicach we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej Województwa Śląskiego organizuje Śląskie Seminarium Antyprzemocowe, które odbywa się 25 czerwca br. w Café Operacyjna w budynku spinPLACE w Katowicach.
Celem przedsięwzięcia jest stworzenie przestrzeni do wymiany doświadczeń, prezentacji wyników badań oraz transferu wiedzy pomiędzy środowiskiem naukowym a specjalistami-praktykami działającymi w obszarze przeciwdziałania przemocy domowej.
Wydarzenie stanowi okazję do dyskusji nad aktualnymi wyzwaniami a także do wypracowania kierunków rozwoju działań profilaktycznych i interwencyjnych w obszarze przeciwdziałania przemocy domowej. Sprzyja również nawiązywaniu współpracy pomiędzy przedstawicielami różnych instytucji i środowisk zawodowych.
W wydarzeniu biorą udział członkowie zespołów interdyscyplinarnych z terenu województwa śląskiego, przedstawiciele Uniwersytetu Śląskiego, Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Województwa Śląskiego oraz Policji.
Seminarium jest realizowane w ramach Programu przeciwdziałania przemocy domowej w województwie śląskim na lata 2026-2030.

